Πρόγραμμα Ν.Α 04/01/19

Στο KENILWORTH διεξάγονται οι κούρσες της Ν.Α οι οποίες παρουσιάζουν μεγάλο στοιχηματικό ενδιαφέρον.Αναμένονται θεαματικές αφίξεις καί μεγάλες αποδόσεις.Κύρια αιχμή τού προγράμματος είναι η διεξαγωγή τού CARTIER SCEPTRE STAKES (Grade 2),με την συμμετοχή 19 ίππων στα 1.200μ.

 

ΚΩΔ. ΙΠΠΟΔΡ. RACE ΩΡΑ  ΣΚΟΡ 3 ΣΚΟΡ 4 ΣΚΟΡ 6 BIPOT PLACE ACCUMULATOR ΣΥΝΘΕΤΟ

012 KENILWORTH 1 13:25 012-014-016 012-014-016-018-020-022 012-014

014 KENILWORTH 2 14:00 014-016-018 014-016-018-020-022-024-026 014-016

016 KENILWORTH 3 14:35 016-018-020 016-018-020-022-024-026 016-018

018 KENILWORTH 4 15:10 018-020-022 018-020-022-024 018-020

020 KENILWORTH 5 15:45 020-022-024 020-022

022 KENILWORTH 6 16:20 022-024-026 022-024

024 KENILWORTH 7 16:55 024-026

026 KENILWORTH 8 17:30

012 -13:25 -: 5.000 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 1 - 1000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 EMERALD BAND 3 Ε 2 K de Melo 60 Dean Kannemeyer 3

2 MIDWINTER 2 A 2 S Khumalo 60 Justin Snaith 4

3 PATH OF CHOICE 5 A 2 * S Mbhele -2.5 kg 60 Vaughan Marshall 2

4 SHINNECOCK 4 A 2 R Fourie 60 Justin Snaith 2

5 COMMANDING QUEEN 1 Θ 2 * L Burke -4 kg 57.5 Glen Kotzen ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

ΠΡΟΤ: 4 SHINNECOCK-3 PATH OF CHOICE

014 - 14:00 -: 4.800 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 2 - 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 GIMMETHERAIN 14 Ε 3 R Fourie 60 Justin Snaith 436

2 ENGAGE AND BEWARE 19 Ε 3 G Cheyne 60 Brett Crawford 744

3 FERGUS 10 Ε 3 S Khumalo 60 Justin Snaith 523

4 CABO DA CRUZ 6 Ε 4 G Lerena 60 Dennis Drier 253

5 THE SUIT 15 Ε 3 A Mgudlwa 60 Justin Snaith 628

6 SPY 2 Ε 4 * S Mbhele -2.5 kg 60 Vaughan Marshall 825

7 SARK 5 Ε 4 A Domeyer 60 Candice Bass-Robinson 324

8 OUTOFTHEORDINARY 16 Ε 3 A Andrews 60 Candice Bass-Robinson 000

9 NOVEMBER STORM 8 Ε 4 D Dillon 60 Joey Ramsden 089

10 ROCK SPIRIT 12 Ε 3 C Zackey 60 Glen Kotzen 759

11 ONE LIFE LIVE IT 7 Ε 5 D Ashby 60 Paul Reeves 300

12 HIGH KEY 1 Ε 3 S Veale 60 Brett Crawford 9

13 INGWE 3 A 3 O Noach 60 Vaughan Marshall 84

14 KINGSTON ROCK 11 A 3 C Orffer 60 Brett Crawford 73

15 MARK THE DOORMAN 17 Ε 3 J P v'd Merwe 60 Tobie Spies 0

16 PINK FLOYD 9 Ε 3 G Behr 60 Harold Crawford

17 SALT                    ΔΙΕΓΡΑΦΗ

18 THE PERFECT WAVE 13 Ε 3 * L Hewitson 60 Geoff Woodruff 7

19 TROJAN WINTER 18 A 3 R Danielson 60 Justin Snaith 03

ΠΡΟΤ: 7 SARK-3 FERGUS-1 GIMMETHERAIN-4 CABO DA CRUZ

016 - 14:35 -: 4.800 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 3-2500m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 METROPOLITAN     ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 BOLD ASSASSIN 2 Ε 4 O Noach 60 Glen Puller 252

3 DESTIN 10 Ε 3 R Fourie 57 Justin Snaith 982

4 MARKED WHITE NIGHT 4 Ε 3 * L Tarentaal -2.5 kg 57 C J Burger/R van Reenen 270

5 DEPOSITION 6 Ε 3 * S Mbhele -2.5 kg 57 Vaughan Marshall 698

6 PHILANDER 5 Ε 3 S Khumalo 57 Justin Snaith 330

7 ORANGE BITTERS 1 Ε 3 G Cheyne 57 Justin Snaith 000

8 DESPASITO 9 A 3 B May 57 C J Burger/R van Reenen 960

9 MERCURANA 3 Ε 3 A Domeyer 57 Candice Bass-Robinson 08

10 OAK BAY 11 Ε 3 * L Hewitson 57 Candice Bass-Robinson 08

11 MAGIC MOUNTAIN 8 Θ 3 C Zackey 53.5 Glen Kotzen 535

ΠΡΟΤ: 9 MERCURANA-3 DESTIN-6 PHILANDER-2 BOLD ASSASSIN

018 - 15:10 -: 4.800 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 4 - 1600m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 BELLA SUMMER 12 Θ 3 A Domeyer 60 Candice Bass-Robinson 222

2 YOLTA 2 Θ 3 D Dillon 60 Joey Ramsden 480

3 INDI ANNA 7 Θ 3 C Orffer 60 Brett Crawford 723

4 SPARKELING FIRE 6 Θ 3 B Fayd'Herbe 60 Joey Ramsden 363

5 BLUSH SCARLET 13 Θ 3 G Lerena 60 Glen Kotzen 502

6 DOUBLED OVER 5 Θ 3 S Veale 60 Justin Snaith 543

7 ELUSIVE GREEN 3 Θ 3 K de Melo 60 Glen Kotzen 035

8 FLYING SQUADRON 1 Θ 3 R Fourie 60 Justin Snaith 067

9 STAR OF SILVER 11 Θ 3 S Khumalo 60 Justin Snaith 805

10 EVENING CHANT 8 Θ 3 G Cheyne 60 Justin Snaith 006

11 CRIMEA 9 Θ 3 * L Hewitson 60 Andre Nel 9

12 DANGER ZONE 10 Θ 3 * S Mbhele -2.5 kg 60 Michael Robinson 96

13 JE NE SAIS QUOI 4 Θ 3 C Zackey 60 Glen Kotzen 3

ΠΡΟΤ: 9 STAR OF SILVER-4 SPARKELING FIRE-3 INDI ANNA-13 JE NE SAIS QUOI

020 - 15:45 -: 5.100 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 5 - 1600m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 ANCESTRY 7 Ε 4 B Fayd'Herbe 61 Joey Ramsden 683

2 CHARLES 9 A 3 C Orffer 61 Brett Crawford 346

3 RED MARS 4 Ε 4 G Lerena 60.5 Justin Snaith 137

4 VARDY 1 Ε 3 C Zackey 59 Adam Marcus 11

5 BEN-HUR 3 Ε 4 A Domeyer 58.5 Candice Bass-Robinson 146

6 GREEN ARCHER 8 Ε 4 * L Hewitson 58 Justin Snaith 063

7 HOTEL CIPRIANI 10 Ε 5 S Khumalo 57.5 Justin Snaith 747

8 HOLY LAND 2 Ε 3 S Veale 56 Dennis Drier 018

9 STREETFIGHTING MAN 5 Ε 4 R Fourie 55 Justin Snaith 472

10 CROME YELLOW 6 Ε 4 G Cheyne 53 Andre Nel 351

ΠΡΟΤ: 4 VARDY-3 RED MARS-1 ANCESTRY-10 CROME YELLOW

022 - 16:20 -: 9.000 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 6 - 2000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 RED GINGER 12 Θ 5 G Cheyne 60 Justin Snaith 956

2 TALITHA BOREALIS 9 Θ 4 R Fourie 57 Justin Snaith 161

3 DYNASTY'S BLOSSOM 5 Θ 4 D Dillon 56 Joey Ramsden 878

4 ONTENDERHOOKS 6 Θ 4 R Simons 55 Candice Bass-Robinson 540

5 STILL I RISE 14 Θ 4 * L Hewitson 55 Joey Ramsden 241

6 ROYAL UTOPIA 8 Θ 5 K de Melo 55 Candice Dawson 160

7 EXPEDITE 1 Θ 4 C Zackey 54.5 Glen Kotzen 211

8 MIDNIGHT MOONLIGHT 3 Θ 4 R Danielson 54.5 C J Burger/R van Reenen 676

9 CORAL BAY 2 Θ 3 R Munger 53.5 Glen Kotzen 540

10 LIBRA 7 Θ 4 S Khumalo 53.5 Justin Snaith 421

11 FOXY PRINCESS 4 Θ 5 M Winnaar 52.5 Patrick Kruyer 412

12 PRINCESS IRENE 10 Θ 3 S Veale 52 Brett Crawford 211

13 PERFECTPROPORTIONS 11 Θ 4 A Andrews 52 Candice Bass-Robinson 553

14 BARONESS MARY 13 Θ 5 * S Mbhele 52 Brett Crawford 444

ΠΡΟΤ: 7 EXPEDITE-2 TALITHA BOREALIS-5 STILL I RISE-12 PRINCESS IRENE

024 - 16:55 -: 24.000 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 7 CARTIER SCEPTRE STAKES (Grade 2) 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 ROSE IN BLOOM 17 Θ 4 D Dillon 60 Joey Ramsden 015

2 FREEDOM CHARTER 3 Θ 4 B Fayd'Herbe 60 Candice Bass-Robinson 623

3 GOODTIME GAL                      ΔΙΕΓΡΑΦΗ

4 TOO PHAT TO FLY 6 Θ 4 C Zackey 60 Glen Kotzen 477

5 DYNAMIC DIANA 14 Θ 4 G Lerena 60 Justin Snaith 105

6 ANGEL'S TRUMPET 8 Θ 4 K de Melo 60 Justin Snaith 409

7 ANIME 16 Θ 5 S Veale 60 Dennis Drier 217

8 CASUAL DIAMOND 1 Θ 4 A Andrews 60 Justin Snaith 335

9 TOWNSHIP MELODY 18 Θ 4 S Khumalo 60 Justin Snaith 351

10 CLOUDS UNFOLD 20 Θ 3 A Domeyer 57.5 Candice Bass-Robinson 113

11 CARLITA 12 Θ 3 C Orffer 56.5 Brett Crawford 143

12 NOUS VOILA 13 Θ 3 A Marcus 56.5 Candice Bass-Robinson 912

13 CANUKEEPITSECRET 7 Θ 3 G Cheyne 56.5 Vaughan Marshall 104

14 MARY O' REILLY 10 Θ 3 R Munger 56.5 Yvette Bremner 521

15 MARCH MUSIC 9 Θ 3 J P v'd Merwe 56.5 Yvette Bremner 212

16 SWEET MARY LOU 15 Θ 3 A Mgudlwa 56.5 Sean Tarry 679

17 ANNEKA 4 Θ 3 * L Hewitson 56.5 Sean Tarry 050

18 JUNIPER SPRING 2 Θ 3 R Fourie 56.5 Justin Snaith 141

19 VARSITY LOVER 5 Θ 3 R Simons 56.5 Candice Bass-Robinson 101

20 BOSS BABE 19 Θ 3 R Danielson 56.5 Candice Dawson 082

ΠΡΟΤ: 10 CLOUDS UNFOLD-15 MARCH MUSIC-12 NOUS VOILA-18 JUNIPER SPRING

026 - 17:30 -: 4.800 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 8 - 1000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 VOMANDLA 12 Θ 3 A Domeyer 62 Andre Nel 231

2 MARGRETHE 4 Θ 3 S Khumalo 61.5 Justin Snaith 230

3 WINTER FIVE 6 Θ 3 D Ashby 61 Paul Reeves 214

4 IN THE STARS 2 Θ 3 S Veale 60.5 Dennis Drier 105

5 ALSFLAMINGBEAUTY 10 Θ 3 R Fourie 60 Justin Snaith 213

6 MUMTAZ 9 Θ 3 B Fayd'Herbe 59 Justin Snaith 146

7 PIPPIELANGKOUS 7 Θ 3 D Dillon 59 Paul Reeves 569

8 RACINE 8 Θ 3 * S Mbhele -2.5 kg 58 Vaughan Marshall 048

9 IKEBANA 13 Θ 4 C Orffer 57.5 Brett Crawford 837

10 CAPTAIN'S TREASURE 3 Θ 4 G Lerena 57 Glen Kotzen 410

11 FLOWER OF CARMEL 11 Θ 4 R Munger 54.5 Candice Bass-Robinson 465

12 STEFFI'S GRAFT 1 Θ 4 J P v'd Merwe 54 Tobie Spies 332

13 ANDALUSIAN 5 Θ 3 A Andrews 52 Tobie Spies 317

ΠΡΟΤ: 1 VOMANDLA-5 ALSFLAMINGBEAUTY-12 STEFFI'S GRAFT-3 WINTER FIVE

Join the Newsletter

Sign up for the newsletter