Πρόγραμμα Ν.Α 01/05/19

Greyville Racecourse:Ίσως είναι το γνωστότερο και σπουδαιότερο ιπποδρόμιο της χώρας, το οποίο βρίσκεται στο Durban και συγκεκριμένα στο KwaZulu Natal της Νότιας Αφρικής. Η πίστα έχει τριγωνικό σχήμα, ενώ η επιφάνειά της καλύπτεται από χλοοτάπητα, όπου και διεξάγονται flat ιπποδρομίες. Είναι δεξιόστροφη και 

έχει περίμετρο περίπου 2.900 μέτρων. Φιλοξενεί ορισμένους από τους σπουδαιότερους αγώνες της σεζόν, όπως το Greyville Gold Cup και το Vodacom July ή αλλιώς το Durban July Handicap, το οποίο προσελκύει τα καλύτερα άλογα της χώρας, ενώ διεξήχθη για πρώτη φορά το 1897. Η δεύτερη αφορά άλογα τριών ετών και άνω, τα οποία καλούνται να καλύψουν απόσταση 2,2 χιλιομέτρων, ενώ μοιράζονται χρηματικά έπαθλα που αγγίζουν τις 400.000 δολάρια. Διοργανώνεται κάθε χρόνο τον Ιούλιο και συγκεκριμένα το πρώτο Σάββατο αυτού. 

ΚΩΔ. ΙΠΠΟΔΡ. RACE ΩΡΑ  ΣΚΟΡ 3 ΣΚΟΡ 4 ΣΚΟΡ 6 BIPOT PLACE ACCUMULATOR ΣΥΝΘΕΤΟ

011 GREYVILLE 1 13:55 011-012-013 011-012-013-015-018-020 011-012

012 GREYVILLE 2 14:30 012-013-015 012-013-015-018-020-022-023 012-013

013 GREYVILLE 3 15:05 013-015-018 013-015-018-020-022-023 013-015

015 GREYVILLE 4 15:40 015-018-020 015-018-020-022 015-018

018 GREYVILLE 5 16:20 018-020-022 018-020

020 GREYVILLE 6 16:55 020-022-023 020-022

022 GREYVILLE 7 17:30 022-023

023 GREYVILLE 8 18:05

011 -13:55 -: 7.450 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 1 - 1000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 EMERALD BAND 7 Ε 2 K de Melo 60 Dean Kannemeyer 312

2 GURU'S PRIDE 8 A 2 D Dillon 57 Chesney van Zyl 8

3 JUSTAGUYTHING 4 Ε 2 B Lerena 57 Gavin van Zyl 42

4 LAMBERTI 1 A 2 C Zackey 57 Ivan Van Wyk 57

5 NINOTTO 2 A 2 S Veale 57 Dennis Drier 14

6 STRAIGHT               ΔΙΕΓΡΑΦΗ

7 UNCLE FRANK        ΔΙΕΓΡΑΦΗ

8 WALNUT 6 Ε 2 W Kennedy 57 Gavin van Zyl 4

ΠΡΟΤ: 1 EMERALD BAND-3 JUSTAGUYTHING-5 NINOTTO

012 - 14:30 -: 7.100 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 2- 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 DALLAS 7 Ε 3 L Hewitson 60 Michael Roberts 224

2 NOBLE BEAT 9 Ε 3 W Kennedy 60 Kumaran Naidoo 333

3 RED HOT NIGHT 2 Ε 3 B Lerena 60 Alyson Wright 816

4 DONS ASSEMBLY 8 Ε 3 K de Melo 60 Dean Kannemeyer 565

5 GREENLIGHT GATSBY         ΔΙΕΓΡΑΦΗ

6 WOLF KILLER 6 Ε 5 S Moodley 60 Frank Robinson 648

7 ITSPRINCEOFPEACE 4 A 2 T Godden 57 Yadav Singh 3

8 LIQUIDITY 5 Ε 2 S Veale 57 Dennis Drier 36

9 SUNSET GUN 1 A 2 S Brown 57 Alistair Gordon 5

ΠΡΟΤ: 1 DALLAS-2 NOBLE BEAT-8 LIQUIDITY-7 ITSPRINCEOFPEACE

013 - 15:05 -: 7.450 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 3-1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 ARDENNE 4 Θ 2 S Randolph 60 Michael Miller 471

2 WELAKAPELA 6 Θ 2 L Hewitson 60 Yadav Singh 231

3 BLING A DING DING 5 Θ 2 M Yeni 57 Alyson Wright 676

4 CENTRE STAGE 3 Θ 2 C Orffer 57 Michael Miller 872

5 CERSEI 1 Θ 2 J L Samuel 57 Kumaran Naidoo 53

6 CHROME GYPSY 7 Θ 2 K de Melo 57 Dean Kannemeyer 0

7 COMPASS FIRE 9 Θ 2 S Moodley 57 Michael Miller 330

8 DEEP RIVER WOMAN 8 Θ 2 T Godden 57 Michael Miller 757

9 MIA NOIR 2 Θ 2 E S Ngwane 57 Dean Kannemeyer 6

ΠΡΟΤ: 4 CENTRE STAGE-2 WELAKAPELA-1 ARDENNE-5 CERSEI

015 - 15:40 -: 7.100 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 4- 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SAUCY BROAD 11 Θ 3 W Kennedy 60 Chesney van Zyl 554

2 SEEK MOON MAGIC 9 Θ 3 * L J Ferraris 60 Louis Goosen 450

3 AFRICAN DIVA 5 Θ 3 S Brown 60 Greg & Karen Anthony 554

4 BERRY FLAMBEAU            ΔΙΕΓΡΑΦΗ

5 TEETOTAL 13 Θ 4 S Moodley 60 Kumaran Naidoo 465

6 WHISPERINTHEWIND 10 Θ 3 B Jacobson 60 Gareth van Zyl 498

7 BLACK ORCHID 7 Θ 3 B Lerena 60 Mark Dixon 800

8 COLOURS 14 Θ 3 T Godden 60 Julie Dittmer 980

9 ISIKHWAMI SAMI 1 Θ 3 A Marcus 60 Frank Robinson 725

10 MARSANNE 2 Θ 3 C Zackey 60 Duncan Howells 2

11 PINK ROSE 6 Θ 3 G Wright 60 Andre Nel 08

12 PRINCESS SIDI 3 Θ 2 J L Samuel 56 Yadav Singh 7

13 HIT THE GAS 8 Θ 3 * X Jacobs (-4.0kg) 60 Lowan Denysschen 646

ΠΡΟΤ: 9 ISIKHWAMI SAMI-3 AFRICAN DIVA-1 SAUCY BROAD-2 SEEK MOON MAGIC

018 - 16:20 -: 5.000 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 5- 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 PIAGET PRINCE 10 Ε 4 * X Jacobs -4 kg 60.5 Lowan Denysschen 500

2 SILVER CENT 7 Ε 6 E S Ngwane 60.5 Lola Crawford 106

3 PANTSULA 14 Ε 4 W Kennedy 60 Gavin van Zyl 321

4 SECRET DYNASTY 6 Ε 3 S Brown 59.5 Dennis Bosch 440

5 THE PRIVATE 2 Ε 4 L Hewitson 59.5 Michael Roberts 338

6 TECHNO CAPTAIN 3 Ε 5 M Yeni 59 Paul Gadsby 589

7 L' HISTOIRE 4 Ε 4 G Wright 58 Andre Nel 180

8 HIDDEN INFLUENCE 1 Ε 3 K de Melo 57.5 Dean Kannemeyer 592

9 PUTCHINI 9 Ε 7 C Zackey 57 Ivan Van Wyk 510

10 LAUREN OF ROCHELLE 5 Ε 5 S Randolph 56.5 Darryl Moore 031

11 TRUST IN GOLD 8 Ε 4 S Veale 56 Tony Rivalland 518

12 VIKING RED 11 Ε 5 * L J Ferraris 56 Frank Robinson 844

ΠΡΟΤ: 8 HIDDEN INFLUENCE-10 LAUREN OF ROCHELLE-3 PANTSULA-4 SECRET DYNASTY

020 - 16:55 -: 7.150 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 6- 1600m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SWEET MARY LOU             ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 ELLA'S WORLD 8 Θ 3 L Hewitson 59.5 Dennis Bosch 130

3 RUNAWAY GAL 3 Θ 3 A Marcus 59.5 Brett Crawford 120

4 CLASSIC GUARD 7 Θ 4 B Lerena 58.5 Mark Dixon 371

5 HEART OF A LEGEND 1 Θ 4 W Kennedy 58.5 Glen Kotzen 421

6 BE YOURSELF 4 Θ 3 M Yeni 54 Glen Kotzen 374

7 ADORABLE ANALIA 9 Θ 3 S Moodley 53 Frank Robinson 438

8 AWAYINTHEWOODS           ΔΙΕΓΡΑΦΗ

9 RED HERRING 2 Θ 3 * Y Ramzan -4 kg 52 Michael Miller 680

 ΠΡΟΤ: 3 RUNAWAY GAL-5 HEART OF A LEGEND-2 ELLA'S WORLD-7 ADORABLE ANALIA

022 - 17:30 -: 5.000 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 7 -1600m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 VINSON 7 Ε 3 S Veale 61 Tony Rivalland 641

2 SEATTLE KID 1 Ε 3 K de Melo 60.5 Dean Kannemeyer 735

3 ROOM AT THE TOP 5 Ε 4 A Marcus 59.5 Andre Nel 571

4 SPACE MERCHANT 4 Ε 4 G Wright 59 Andre Nel 122

5 MARCH PREVIEW 13 Ε 4 * L J Ferraris 58.5 Garth Puller 315

6 EMPEROR NIARCHOS 8 Ε 8 W Kennedy 58 Frank Robinson 674

7 RUMBLEINTHEJUNGLE 3 Ε 3 E S Ngwane 57 Dean Kannemeyer 415

8 KING OF SAMASH 6 Ε 4 S Moodley 56 Greg & Karen Anthony 941

9 BANGKOK 14 Ε 3 B Jacobson 54 Chesney van Zyl 050

10 DALE HOUSE 11 Ε 6 L Hewitson 53 Michael Roberts 823

11 SOUTH PAW 10 Ε 6 A Mgudlwa 52.5 Ivan Van Wyk 779

12 DOM SEGUIDOR 12 Ε 5 J L Samuel 52 Wendy Whitehead 290

ΠΡΟΤ: 4 SPACE MERCHANT-3 ROOM AT THE TOP-2 SEATTLE KID-1 VINSON

023 - 18:05 -: 4.750 €

GREYVILLE Επίπεδη Race 8- 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 HOME RULER 5 Θ 3 S Veale 61.5 Dennis Drier 184

2 SOMEONE EXCITING 10 Θ 4 B Lerena 61 Alyson Wright 079

3 MISSIBABA 11 Θ 5 W Kennedy 60.5 Dennis Bosch 249

4 STARLIGHT 12 Θ 3 C Zackey 59.5 Duncan Howells 241

5 GINGER BISCUIT 13 Θ 7 K de Melo 59.5 Pat Lunn 262

6 MARSALA 8 Θ 4 L Hewitson 59.5 Michael Roberts 708

7 DREAMS ARE MADE 2 Θ 4 C Orffer 59 Brett Crawford 190

8 PROSECCO                ΔΙΕΓΡΑΦΗ

9 MISS CALYPSO 4 Θ 3 A Marcus 58 Gavin van Zyl 096

10 MISTY HEATH 3 Θ 4 S Moodley 55 Ivan Van Wyk 418

11 INNOCENTLY NAUGHTY 7 Θ 4 J L Samuel 54 Kumaran Naidoo 909

12 ROYAL KAITRINA 1 Θ 6 M Yeni 53.5 Kumaran Naidoo 002

13 ABOVE ELEVEN 6 Θ 4 G Wright 62 Michael Roberts 963

ΠΡΟΤ: 1 HOME RULER-4 STARLIGHT-9 MISS CALYPSO-3 MISSIBABA

Join the Newsletter

Sign up for the newsletter